دانلود سریال
طرز پخت بورانی کنگر , مدولباس , انتهای سریال فاطما گل چه می شود , عکس لو رفته شبنم فرشادجو , اهنگ سکوتو بشکن از شهاب رم , سن شهرام شکوهی , عکس دختر زیبا , الهام حميدي و همسرش , گالرى گل رز , دانلود عکسهای کاترینا

روزنامه آفتاب یزد در سرمقاله شماره امروز خود آورده است:

پس از دوره‌اي نسبتا كوتاه از توقف چالش ميان حاميان و منتقدان دولت درخصوص »وحدت ملي« در كشور و نحوه پيگيري آن، حوادث تاثرانگيز روز عاشورا و بازتاب‌هاي آن، بار ديگر اين موضوع را در كانون توجهات قرارداد. دور جديد اظهارنظرها پيرامون وحدت و طرف هاي آن، پس از آن آغاز شد كه تصاوير نمايش داده شده از برخي ناآرامي‌ها در روز عاشورا اغلب فعالان سياسي كشور را دچار نگراني كرد و موجي از محكوميت »حرمت شكني«‌ها آغاز شد. در اين مرحله، عده‌اي از حاميان افراطي دولت، تلاش كردند آنچه را كه هتك حرمت مي‌دانستند به رقباي انتخاباتي نسبت دهند و محاكمه سران جبهه اصلاحات را خواستار شوند. در اين ميان، حتي هاشمي رفسنجاني هم از حملات، هتاكي‌ها و »اعدام‌خواهي« ها مصون نماند؛ در حالي كه به جرئت مي‌توان گفت تنها اشتراك فعلي رفسنجاني با جنبش سبز و سران جبهه اصلاحات، مخالفت او با برخي سياست‌ها و اقدامات دولت نهم و دهم است.

البته گسترده سازي طيف كساني كه محاكمه و مجازات آنها مورد درخواست حاميان دولت مي‌باشد، در اين مرحله ‌‌به آنها كمك نكرد به طوري كه عليرغم حساسيت بسيار شديد مراجع تقليد و علماي بلاد نسبت به حرمت عاشورا و نيز مخالفت آنها با بعضي ساختار‌شكني‌ها ، برخي از آنها همچون حضرات آيات مكارم شيرازي و سبحاني، در بيانيه‌هاي خود به صراحت جداسازي حساب معترضان انتخاباتي از هتاكان را خواستار و بر لزوم مذاكره با معترضان تاكيد نمودند. پس از آن، تجمعات اعتراضي گسترده كه براي محكوميت حرمت شكني در عاشورا برگزار شد، فرصت‌ديگري در اختيار برخي مخالفان جبهه اصلاحات قرار داد تا شعارها و حملات عليه سران اين جبهه را با چاشني هتاكي عليه رفسنجاني همراه و اعدام كروبي، خاتمي و موسوي و مجازات رفسنجاني را خواستار شوند. اما در اين مرحله نيز تعدادي از چهره‌هاي شاخص جبهه اصولگرايي، به صراحت مخالفت خود با حملات شديد عليه مقامات سابق نظام را اعلام و باز هم بر تلاش براي وحدت تاكيد كردند.

سومين حادثه كه موجب شدتفاوت »معيار« و »متر« بسياري از فعالان سياسي كشور با گروهي از افراد، تشكل‌ها و رسانه‌هاي حامي دولت به خوبي آشكار شود، صدور بيانيه ميرحسين موسوي ‌‌بود. نگارنده فعلا بنا ندارد در خصوص محتواي بيانيه به اظهارنظر بپردازد. اما بازتاب‌هاي متفاوت اين بيانيه در ميان اصولگرايان، نشانه ديگري از وجود »متر«هاي مختلف براي ارزيابي مهمترين حوادث و تحولات كشور حتي در داخل يك جناح سياسي كشور است. محسن رضايي كه سوابق او در دفاع از انقلاب و نظام، به هيچ وجه با بسياري از مدعيان امروزي قابل مقايسه نيست، به استقبال بيانيه ميرحسين رفت و تلويحا خواستار پيگيري بعضي از دغدغه‌هايي شد كه در بيانيه موسوي به آنها اشاره شده است. هم زمان با اظهارنظر رضايي، گروهي از حاميان سرشناس دولت، حملات شديد و غيرمنصفانه خود را نصيب او كردند زيرا »متر« آنها براي وحدت، هيچ شباهتي با »معيار« فرمانده جنگ و كانديداي آرام انتخابات اخير نداشته است.

هم‌زمان با اين مسئله، تعدادي از رسانه‌هاي حامي دولت، بارديگر »متر« خاص خود را به دست گرفتند و آمار و ارقامي ارائه نمودند كه اگر چه صحت آنها مي‌تواند همه علاقه‌مندان به انقلاب و نـظـام را خوشحال كند اما اولاصحت آماردهي بعضي از اين روزنامه‌ها محل تامل است و‌ ثانيا هدف از ارائه اين آمارها، به جاي تلاش براي افزايش وحدت در كشور، خنثي سازي هرگونه تلاش وحدت خواهانه مي‌باشد. ديروز يكي از روزنامه‌هاي حامي دولت با اعلام حضور 4 ميليون تهراني‌ در راهپيمايي بزرگ روز چهارشنبه، تلاش كرد يكي از اهداف اين راهپيمايي - و شايد هدف اصلي آن - را درخواست مجازات موسوي، كروبي و خاتمي معرفي‌كند. اين روزنامه در حالي ادعاي حضور 4 ميليون نفر در تجمع اخير را مطرح كرد كه كمتر از دو هفته قبل، همين روزنامه با انجام محاسبات رياضي، ثابت كرده بود شركت كنندگان در مراسم تشييع جنازه مرحوم آيت الله منتظري 5000 نفر بوده است. استدلال روزنامه مزبور براي پنج هزار نفري دانستن تشييع جنازه، آن بود كه طول خيابان برگزاري تشييع، 150 متر و عرض آن تنها بيست متر بوده است. اگر »متر« اين روزنامه در محاسبه تعداد شركت كنندگان در تشييع جنازه مرحوم منتظري درست باشد و در فضاي سه هزار متر مربعي (به ادعاي آن روزنامه) تنها امكان حضور پنج هزار نفر وجود داشته باشد، شرط حضور چهار ميليوني ‌در تجمع روز چهارشنبه، وجود فضايي به مساحت دو ميليون و چهار صد هزار متر مربع است. عرض خيابان انقلاب و خيابان‌هاي منتهي به ميدان انقلاب، حدود سي متر است و با »متر« روزنـامـه اصـولگـرا، شرط حضور چهار ميليون نفر در تجمع چهارشنبه، ‌‌آن است كه طول جمعيت حدود 80 كيلومتر باشد*! بديهي است كه هر مسلمان عاشق اباعبدالله‌الحسين (ع) و حامي نظام ولايتي، از افزايش تعداد كساني كه عاشقانه به امام خود ابراز ارادت مي‌كنند،خوشحال خواهد شد اما اگر »متر« روز‌نامه اصولگرا در تخمين تشييع كنندگان مرحوم منتظري صحيح باشد، ادعاي اخير در مورد تجمع روز چهارشنبه و نتايجي كه آن روزنامه به دنبال آن بوده است با واقعيت، فاصله زيادي دارد.

نگارنده يقين دارد كساني كه در تهران مايلند از حرمت عاشورا و اصول مورد احترام مردم و نظام حمايت كنند اگر از چهارميليون نفر بيشتر نباشد كمتر از آن هم نيست و اگر جمعيت حاضر در روز چهارشنبه بسيار كمتر از رقم ادعايي روزنامه اصولگرا بود علت آن را بايد در نگراني بسياري از متدينان از همين گونه استفاده‌هاي ابزاري و جناحي از حساسيت‌هاي مذهبي و انقلابي مردم جستجو كرد.

اما نكته‌مهمي كه بايد به آن اشاره كرد اين است كه اگر كساني واقعا نگران آينده كشور هستند و »وحدت« واقعي را براي رسيدن به آينده‌اي هر چه روشن‌تر ضروري مي‌دانند بايد براي ايجاد يك »متر« استاندارد در تعريف دوست و دشمن، وحدت و تفرقه، كارآمدي و شعارگرايي، سعه‌صدر و انتقادناپذيري و ... تلاش كنند و در تعريف اين معيار، تنها از نظرات كساني استفاده كنند كه »متر« آنها بنابر مصالح فردي و جناحي، كوتاه و بلند نمي‌شود.

* پي‌نويس:

‌‌فاصله ميدان فردوسي تا ميدان انقلاب، حدود 2600 متر و طول خيابان انقلاب و آزادي - از ميدان امام حسين (ع) تا ميدان آزادي - دقيقا ده كيلومتر مي‌باشد.
نوشته شده در تاريخ 2015-08-18 توسط purmokhtar
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
طرز تهیه روغن خراطین
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
انجام پایان نامه مدیریت
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ