دانلود سریال
طرز پخت بورانی کنگر , مدولباس , انتهای سریال فاطما گل چه می شود , عکس لو رفته شبنم فرشادجو , اهنگ سکوتو بشکن از شهاب رم , سن شهرام شکوهی , عکس دختر زیبا , الهام حميدي و همسرش , گالرى گل رز , دانلود عکسهای کاترینا

عصرایران - اخیرا در برنامه های صداوسیما تبلیغاتی به خورد ملت داده می شود که طی آن به مردم هشدار می دهند که اگر در پمپ بنزین ها درست سوخت گیری نکنند و به عنوان مثال اگر  کارت سوخت یا نازل را زود بردارند  3 لیتر از سهمیه بنزین آنان کسر می شود!

حال سوال این است که به چه حقی و با کدام مجوز قانونی سهمیه یا به عبارت بهتر حق مردم را به این بهانه واهی که تازه مد شده است ، تضییع می کنند؟ و اساسا این چه سیستم هوشمندی است که به لطایف الحیل از سهمیه ملت به نفع دولت کسر می کند؟

و سوال مهمتر این است که این 3لیتر ، 3لیتر هایی که از سهمیه مردم برداشت می شود به کجا می رود و مابه التفاوت قیمت یارانه ای و آزاد بنزین چه می شود؟

وانگهی اگر این سیستم ، یعنی کسر 3 لیتر ، از همان ابتدا در سیستم پیش بینی شده بود چرا تا کنون درباره اش اطلاع رسانی نکرده بودند و اگر به تازگی تصمیم به این کار گرفته اند ، با کدام مجوز؟ و اگر قبلاً کسر نمی شده است ، معنایش این است که مشکل از سیستم نیست که بهانه بیاورند نمی توان با این سیستم کسر نکرد.

البته این سوالات مشتی است از خروارها سوال دیگر که نه تنها مردم و رسانه ها بلکه نمایندگان مردم در مجلس نیز دارند و امیدواریم مسوولان پاسخی برای این اجحاف آشکار و رفتار زشت با مردم داشته باشند.

در پیگیری این موضوع خبرنگار عصرایران به سراغ سید عماد حسینی سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس رفت تا ببیند آیا مجلس قانونگذار ، این کار را قانونی میداند یا خیر؟
ویبا اظهار تعجب از مطالب مطرح شده در صداوسیما در کسر سهمیه بنزین مردم به دلایلی که در تبلیغات صداو سیما ذکر می شود بیان داشت: تا کنون من از افراد مختلفی این موضوع را سوال کرده ام اما کسی متوجه کسر بنزین از کارتش نشده و شاید هم توجهی به این موضوع نداشته است.

حسینی با اشاره به اینکه این موضوع فنی است و باید درباره آن بحث کارشناسی صورت بگیرد تصریح کرد: وقتی 100 لیتر بنزین طبق قانون باید به هر کارت سوخت تعلق گیرد انتظار این است که کل این 100 لیتر به کارت ها واریز شود و هرگونه کسر این سهمیه غیرقانونی است.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به عنوان کارت هوشمند سوخت اضافه کرد:  وقتی سیستم هوشمند است باید در صورت هرگونه کسر سهمیه مردم به هر علتی، کل سهمیه کسر شده را به آن کارت برگرداند و خاصیت سیستم هوشمند این است که سیستم باید مشخص کند که به هر کارت چه قدر سهمیه داده و چه قدر از آن کسر شده است.

وی کسر سهمیه مردم را غیرقابل توجیه دانست و گفت: از دیدن و شنیدن تبلیغات کسر سهمیه سوخت به دلیل زود گذاشتن نازل یا برداشتن کارت سوخت تعجب کردم و اگر این موضوع صحت داشته باشد نوعی اهمال به حساب می آید.

حسینی با بیان اینکه "مشکل فنی سیستم کارت سوخت ، مشکل مردم نیست" خاطرنشان کرد: مردم حق دارند در صورت کسر از سهمیه شان شکایت کنند و باید بررسی شود چرا به راحتی 3 یا 4 لیتر بنزین که سهمیه یک روز مردم است به این دلایل کم می شود.

سخنگوی کمیسیون انرژی در عین با اشاره به اینکه این کمیسیون تاکنون موضوع کسر از کارت سوخت افراد را بررسی نکرده اظهار داشت: اگر موضوع جدی باشد در کمیسیون انرژِی آن را بررسی می کنیم و از وزیر مربوطه نیز طرح سوال خواهیم کرد.

وی از کارشناسان و مسوولان وزارت نفت خواست این ماجرا را توضیح دهند که چرا از سهمیه مردم کسر می شود و نیز چرا سهمیه کسر شده به حساب مردم بر نمی گردد؟!


نوشته شده در تاريخ 2015-08-18 توسط purmokhtar
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
طرز تهیه روغن خراطین
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
انجام پایان نامه مدیریت
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ