دانلود سریال
طرز پخت بورانی کنگر , مدولباس , انتهای سریال فاطما گل چه می شود , عکس لو رفته شبنم فرشادجو , اهنگ سکوتو بشکن از شهاب رم , سن شهرام شکوهی , عکس دختر زیبا , الهام حميدي و همسرش , گالرى گل رز , دانلود عکسهای کاترینا


حدود 1.5 میلیون نفر از 4 میلیون ثبت نام شده طرح مسکن مهر واجد شرایط شناخته و به وزارت مسکن معرفی شدند.

مهر، بر اساس آمارهای موجود بیش از 17 میلیون خانوار و 5/15 میلیون واحد مسکونی احداث شده در کشور وجود دارد و با توجه به احیای بافتهای فرسوده مناطق شهری، سالیانه باید 5/1 میلیون واحد مسکونی جدید نیز ایجاد شود تا حجم عرضه و تقاضا به تعادل برسد.

200 هزار واحد مسکونی باید در طول سال در روستاها و 800 هزار واحد در شهرها ساخته شود . البته ساخت 1 میلیون واحد مسکونی ذکر شده بر عهده بخش خصوصی است.

برای پوشش دادن به نیازهای بخش مسکن، تعاونی ها نیز باید سالیانه 500 هزار واحد مسکونی جدید در کشور ایجاد کنند تا از طریق همکاری با بخش خصوصی به نیاز 5/1 میلیون واحدی پاسخ داده شود.

دولت: 50 درصد از هزینه های آماده سازی رایگان است

در سال 85 توسط دولت طرحی ارائه شد که طی آن در قالب مسکن مهر و با همکاری دو وزارتخانه تعاون و مسکن و شهرسازی، تامین مسکن اقشار کم درآمد مورد حمایت قرار گیرد.

این گزارش می افزاید: البته غیر از دو وزارتخانه مذکور وزارت امور اقتصادی و دارایی و همچنین شبکه بانکی کشور نیز موظف به همکاری با این طرح در بخش تامین تسهیلات 14 میلیون تومانی مصوب دولت شدند.

با حذف زمین از سبد هزینه های ساخت مسکن و تحویل زمینهای 99 ساله، به منظور ایجاد انگیزه برای داوطلبان دولت مقرر کرد تا 50 درصد از هزینه آماده سازی زمین که شامل ایجاد زیرساختهای رفاهی مانند گاز، برق، تلفن، جدول کشی و آسفالت است نیز به صورت رایگان انجام شود و مابقی هزینه ها نیز بر عهده متقاضی باشد.

با توجه به آمارها تاکنون بیش از 4 میلیون نفر از متقاضیان در این طرح ثبت نام کرده اند که البته مراحل ثبت نام افراد، ساماندهی، پالایش و همچنین تشکیل تعاونی های مسکن مهر به عهده وزارت تعاون بوده است.

عباسی: کندی مسکن مهر مربوط به تعاونیها نیست

محمد عباسی وزیر تعاون در این رابطه معتقد است: بر اساس قانون آنچه که دولت در طرح مسکن مهر بر عهده وزارت تعاون گذاشته است، بدون مشکل و طبق برنامه انجام شده است.

وزیر تعاون تاکید کرد: اگر در بخشهایی از ساخت و ایجاد پروژه های مسکن مهر کندی و عقب افتادگی مشاهده می شود مربوط به عملکرد وزارت تعاون نیست، بلکه در بخش هایی هم کار مربوط به وزارت مسکن و سیستم بانکی است. همکاری تمام دستگاهها در موفقیت این طرح امری اجتناب ناپذیر است.

عباسی تصریح کرد: در برخی از نقاط کشور زمین اختصاص داده شده برای پروژه های مسکن مهر دارای نواقص و مشکلاتی است که رفع آنها ضروری است.

وی همچنین در مورد کندی و در برخی موارد عدم پرداخت تسهیلات 14 میلیون تومانی ساخت مسکن مهر که توسط دولت بر عهده شبکه بانکی کشور گذاشته شده است، افزود: برای حل این مشکل با بانک مرکزی و سایر دستگاههای مرتبط رایزنی شده تا در پرداخت تسهیلات تسریع حاصل شود.

متقاضیان واجد شرایط 37 درصد هستند

به صورت کلی، از تعداد 4 میلیون نفری که درسایت ثبت نامی، درخواست شرکت در طرح مسکن مهر را مطرح کردند، بعد از پالایش حدود 5/1 میلیون نفر واجد شرایط شناخته شدند.

به این ترتیب مشخص می شود که بیش از 5/2 میلیون نفر از افرادی که در سایت وزارت تعاون ثبت نام کرده بودند شرایط 4 گانه عدم استفاده از امکانات دولتی، متاهل بودن، سکونت در منطقه مد نظر متقاضی و همچنین صاحبخانه بودن را نداشته اند. البته باید بخشی از افراد حذف شده را انصرافیها و تکراریها دانست.

بر این اساس، با توجه به معرفی حدود 5/1 میلیون نفر از سوی وزارت تعاون به وزارت مسکن، 50 درصد از تعداد معرفی شده نیز موفق به دریافت زمین برای احداث واحد مسکونی شده اند.

با توجه به رعایت الگوی مصرف در بخش ساختمان، ساخت واحدهای مسکونی طرح مسکن مهر به صورت 75 متری در نظر گرفته شده است.

زمزمه افزایش انصرافی ها / مسئولان: رد می کنیم

اخیرا در شورای عالی مسکن بحثهایی در زمینه افزایش تسهیلات بانکی و حذف مشاعات برای کاهش هزینه های ساخت صورت گرفته است تا از این طریق علاوه بر افزایش قدرت ساخت واحدهای مسکونی توسط تعاونیها، هزینه های ساخت نیز با حذف مشاعات و یا ایجاد فضاهایی برای استفاده چندمنظوره کاهش یابد.

با این حال هم اکنون در بسیاری از استانها، پروژه های مسکن مهر در مراحل ساخت قرار دارند به نحوی که در مواردی نیز متقاضی توانسته واحد مسکونی خود را تحویل بگیرد. البته از یاد نبریم که پروژه های بسیاری نیز هستند که هنوز در مرحله دریافت زمین از وزارت مسکن مانده اند و این مساله باعث ایجاد نوعی نگرانی و سردرگمی بین متقاضیان شده است. در همین حال، زمزمه هایی نیز در مورد افزایش میزان انصراف دهندگان وجود دارد که توسط مسئولان ذیربط رد می شود.  
نوشته شده در تاريخ 2015-08-18 توسط purmokhtar
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
طرز تهیه روغن خراطین
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
انجام پایان نامه مدیریت
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ